/Files/images/мірабо.jpg Оноре Рікеті де Мірабо

Народився у 1749 р. Відомий французький оратор і державний діяч, автор багатьох політичних памфлетів. У 1789 р. був обраний делегатом Генеральних штатів від ІІІ стану. 17 червня 1789 р. частина Генеральних штатів оголосила себе Національними зборами. Коли на засіданні Національних зборів 23 червня 1789 р. король Людовик ХYІ спробував відновити попередній режим роботи і наказав депутатам ІІІ стану залишити приміщення, О. Мірабо заявив: "Ми туту по волі народу і вигнати нас можна тільки багнетами". І цим виступом здобув собі політичний авторитет. О. мірабо був прибічником ідеї створення конституційної монархії у Франції зі збереженням деяких прерогатив королівської влади, розраховуючи зайняти посаду І-го міністра. Відігравав важливу роль у житті Франції в період з 1789 по 1791 рр. Помер раптово у квітні 1791 р.

/Files/images/лаф.jpg Марі Жозеф маркіз де Лафайєт

Народився у 1757 р. в багатій аристократичній родині. У молоді роки цікавився ідеями просвітників. Вітав початок американської війни за незалежність (1775-1783), пішов на неї добровольцем, спорядивши за власні кошти корабель з волонтерами. Брав участь у Брендиуайнській і Монмутській битвах. У 23 роки став генерал-майоромамериканських військ. Керував військами у Вірджинії в 1781 р., сприяв успіху облоги Йорктауна і капітуляції англійців. У 1789 р. був обраний депутатом від дворянства до Генерральних штатів Франції. На початку революції став головнокомандуючим Національної гвардії. Був прихильником встановлення конституційної монархії у Франції. В ім'я збереження порядку в країні дав наказ національній гвардії відкрити вогонь по антикоролівській демонстрації на Марсовому полі 17 липня 1791 р., що призвело до падіння його авторитету серед народу. Після повалення монархії тікає за кордон і потрапляє в полон до австрійців. Його було відправлено до в'язниці, де він залишався до 1799 р. При Наполеоні повернувся до Франції і жив у Парижі як приватна особа. У період реставрації монархії Бурбонів (1815-1830) знову зайнявся активною політичною діяльністю.Все життя боровся за громадянські права. Помер у 1834 р. В історію увійшов як один із найблагородніших діячів Французької революції. Ще відомий як "генерал трьох революцій"

/Files/images/дантон.jpg Жорж Жак Дантон

Народився у 1759 р. у місті Арсі-сюр-Об у родині прокурора. Отримав юридичну освіту. Згодом став одним із найвідоміших у Парижі адвокатів. з перших днів революції проявив себе як талановитий оратор. У 1790 р. створив клуб кордельєрів і брав активну участь в якобінських дискусіях. Хоча Дантон був улюбленцем санкюлотів, обставини примусили його в 1791 р. ненадовго залишити Францію.Після повернення він зайняв посаду міністра юстиції. Холоднокровність і авторитет Дантона під час криз 1792 р. і особливо його заклик виявляти "більшу сміливість" значно посилили його вплив. За критику різанини арештантів у тюрмах Парижа, організованої санкюлотами, був вимушений піти у відставку. У січні 1793 р. голосував за страту короля. У квітні 1793 р. увійшов до складу Комітету громадського порятунку і протягом 3-х місяців практично керував урядом. Спроби Дантона розпочати переговори і укласти перемир'яіз зовнішніми ворогами Франції не вдалися. За часів якобінської диктатури з його ініціативи створюється Революційний трибунал.Але він був незгодний з політикою масових репресій, яку проводили якобінці. Це призвело до його конфлікту з М. Робесп'єром і арешту. 1 кківтня 1794 р. Дантона стратили.

/Files/images/марат.jpg Жан Поль Марат

Народився у 1743 р. в родині французького вчителя у Швейцарії. Коли йому було 16 років, виїхав до Франції, де з 1762 по 1765 рр. вивчав природничі науки та філософію. захоплювався ідеями просвітників. З 1765 по 1775 рр.Марат перебував у Англії, де займався медициною, ветерринарією, фізикою. Працював лікарем. У 1774 р. було надрукованотвір Марата "Ланцюги рабства", в якому порушувалися питання боротьби з абсолютизмом. У 1776 р. Марат повернувся до Парижу. Коли почалася революція, Він повністю присвятив себе політичнній діяльності."Почав власним коштомвидавати газету "Друг народу". 13 липня 1793 р. був вбитий шарлоттою Корде

/Files/images/сійес.jpgЕммануель-Жозеф Сіес

Син працівника, навчався в католицькій семінарії в Парижі (цього бажали його рідні, а не він сам). 1774 року отримує сан священника. Стає капеланом мадам Софі- тітки Людовіка XVI, а потім генеральним вікарієм в Шартре. Став відомим завдяки брошурі «Эссе о привілегіях», и памфлеті «Що таке третій стан?». Бере активну участі уФранцузькій революції. У 1789, обирався депутатом третього стану вГенеральні штати. Брав участь у розробці конституції, нових налогів, у створенні Національної гвардії. Брошюра Сийеса «Reconnaissance et exposition des droits de l'homme et du citoyen» (1789 г.) була попередницею «декларації прав людини». Відмовляється від запропонованої йому посади єпископа (1791). Вибраний у конвент. 1793 віддає голос за страту короля.Після падіння Робесп'єрачленКомітету громадського порятунку. У період з 20 квітня по 4 травня 1795 обіймав посаду голови Конвенту. Від складання конституції III року Сійес відмовився. Відмовляється від вступу в Директорію та посади міністра закордонних справ.У 1798, він був направлений в якості посла в Берліні. 1799 року вертається у францію і стає директором. ПідтримуєНаполеона Бонапартав перевороті 18 брюмера. Стає одним з 3 консулів. Вибраний до ради п'ятисот. 1797 стає головою ради.Після реставрації 1815 емігрує до Бельгії. Повертається до Франції після революції 1830 (встановленняЛипневої монархії). Помер 20 червня 1836 року.

Кiлькiсть переглядiв: 522

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.